Aktualności

Zwycięstwo naszego klubu w Senioriadzie.
W dniu  17 listopada w hali ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbyła się Senioriada Biłgorajska – Jesień 2022, organizowana przez Biłgorajską Radę Seniorów.  
Udział wzięło 8 drużyn, prezentujących kluby i stowarzyszenia senioralne z terenu miasta Biłgoraja.
Wyniki zmagań sportowych:
1 miejsce: „Seniorzy na Start-Powiat Biłgorajski”
2 miejsce: Polski Czerwony Krzyż
3 miejsce: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarządu Rejonowego w Biłgoraju
4 miejsce: Klub Seniora Raj
5 miejsce: Bractwo Rowerowe
6 miejsce: Stowarzyszenie Siron
7 miejsce: Sekcja Emerytów Nauczycieli
8 miejsce: Uniwersytet Trzeciego Wieku
Oprócz rywalizacji sportowej seniorzy mieli możliwość posłuchania referatu: Bezpieczeństwo- temat ważny dla seniora oraz zobaczyć występy artystyczne a także zbadać  poziomu cukru, cholesterolu i trójglicerydów.
 
 
 
 
 

Projekt „Seniorzy na Start – Powiat Biłgorajski” jest realizowany w oparciu o nawiązane partnerstwo powiatu biłgorajskiego, będącego liderem projektu, a gminą Tereszpol będącą partnerem projektu. Realizacja projektu została zaplanowana jest na okres od 1 kwietnia 2021 do 30 czerwca 2023 r.

Wartość projektu to ponad 1,7 mln zł, w tym około 274 tys. zł stanowi wkład własny niefinansowy, a uzyskane dofinansowanie wynosi niespełna 1,5 mln zł. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 11 – Włączenie społeczne, Działanie 11.2 – Usługi społeczne i zdrowotne, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014 – 2020.

Projektowe działania skierowane są do 44 osób, w tym do minimum 40 osób po 60 roku życia, niesamodzielnych ze względu na podeszły wiek w terenu miasta Biłgoraj i gminy Tereszpol. Osoby te biorą udział w zajęciach prowadzonych w dwóch Klubach Seniora: w Biłgoraju w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów i w remizie OSP w Szozdach.

Na potrzeby działalności tych klubów obiekty te zostały zaadoptowane poprzez wykonanie robót budowlanych. Zatrudniono wykwalifikowaną kadrę, która prowadzi zajęcia edukacyjne i szkolenia aktywizujące osoby starsze, niepełnosprawne, wykluczone lub zagrożone wykluczeniem społecznym.

 https://www.bilgorajski.pl/aktualnosci-2022/3304-powiat-bilgorajski-z-wyroznieniem-europejski-samorzad-ambasador-funduszy-europejskich 

 https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/znamy-laureatow-i-wyroznionych-podczas-gali-europejski-samorzad-ambasador-funduszy-europejskich/ 

13.10.2022 Klub Seniora Seniorzy na Start-Powiat Biłgorajski wspólnie z DPS dla Kombatantów bawił się przy święcie pieczonego ziemniaka.

Jesienne kolory i piękno lasu inspirują seniorów na zajęciach manualnych

Jak w każdym domu tak i w naszym Klubie seniora Seniorzy na Start – Powiat Biłgorajski kuchnia to serce spotkań i kreatywnych kulinarnych realizacji

Nasz Klub na zajęciach manualnych przybiera barwy jesieni i upiększa to miejsce. 

W dniu 28.09.2022 w  Klubie Seniora Seniorzy na Start-Powiat Biłgorajski odbyła się prelekcja na temat „Bezpieczne nawyki w żywieniu seniora”.

Zajęcia poprowadzili uczniowie  z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Po wykładach uczestnicy prelekcji mogli poczęstować się produktami przygotowanymi na zajęciach kulinarnych przez seniorów pod kierunkiem Pani Iwony. 

Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie oraz  ogrom wiedzy przekazanej przez uczniów seniorom a także przepyszne dania przygotowane na to spotkanie. 

Oprócz zajęć kulinarnych, komputerowych , manualnych, muzyko-filmoterapii czy artystycznych Seniorzy dodatkowo chętnie uczestniczą w życiu kulturalnym. W dniu 16. 08.2022 (15.08.2022 święto Wojska Polskiego) wspólnie z mieszkańcami DPS dla Kombatantów śpiewali pieśni patriotyczne i recytowali wiersze  na pamiątkę wygranej bitwy warszawskiej z 1920 roku. Natomiast już 18.08.2022 Seniorzy pojechali do Kazimierza Dolnego w ramach realizacji projektu „Seniorzy na Start-Powiat Biłgorajski” Pogoda i atmosfera jak zwykle była wyśmienita. 

„Seniorzy na Start – Powiat Biłgorajski ” 

Wymiana doświadczeń życiowych,  wspólne wyjścia do kina czy rozmowy przy kuchennym stole gdzie Seniorki pokazują swoje zdolności kulinarne. To wszystko przy super atmosferze.

Dodatkowo uczestnicy projektu mają możliwość poszerzyć horyzonty  na zajęciach artystycznych, muzyko/filmoterapii, komputerowych, terapii manualnej czy zajęciach kulinarnych. 

Cały czas coś się dzieje aż szkoda opuścić zajęcia. 

„Seniorzy na Start – Powiat Biłgorajski „

Zajęcia: Artystyczne, Muzyko/filmoterapia , Terapia Manualna, Kulinarne oraz Komputerowe prowadzi wykwalifikowana kadra przy  świetnej i przyjaznej atmosferze jaką wprowadzają na zajęcia nasi Seniorzy. Jak widać jest pysznie 🙂 

W dniu 31.05.2022 Klub Seniora „Seniorzy na Start-Powiat Biłgorajski” wyruszył na rajd rowerowy zwiedzając piękne okolice Roztocza.  Po drodze wstąpiliśmy do „Hotelu dla owadów” kończąc nad zalewem Bojary gdzie przy wspólnym ognisku piekliśmy kiełbaski. Super pogoda i humory dopisały. 

W dniu 26.05.2022  DPS dla Kombatantów zorganizował wydarzenie połączone z Dniem Rodziny i Dniem Matki. Wspólne świętowanie „Majówki z rodziną” rozpoczęło się od Mszy świętej. Organizatorzy przygotowali poczęstunek, w tym ciepłe dania, ciasta, nie zabrakło ciepłej herbaty czy kawy oraz kompotu. W części artystycznej zaprezentowali się podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów oraz zaproszeni goście. Wystąpiła m. in. Michalina Lipińska, zespół taneczny „ADA”.  Klub Seniora „Seniorzy na Start-Powiat Biłgorajski” również miał skromny wkład w to wydarzenie piekąc ciasteczka i oponki w ramach zajęć kulinarnych a także wystąpił na scenie śpiewając piosenki i recytując wiersze ćwiczone na zajęciach artystycznych.

Seniorzy na scenie zaprezentowali:

  1. Piosenka „Hej od Biłgoraja
  2. Cytat „O Matce
  3. Piosenka „Hej od Biłgoraja
  4. Wiersz „Matka pamięta”
  5. Piosenka „Kawiarenki
  6. Wiersz „List do Matki
  7. Piosenka „Matko moja ja wiem
  8. Wiersz „Opowiedz Mamo
  9. Piosenka „Jesień

Dziękujemy serdecznie DPS dla Kombatantów, że mogliśmy uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu.

Terapia manualna plus spacer ponad 10 000 tyś kroków. W zdrowym ciele zdrowy duch. Klub Seniora w Biłgoraju „Seniorzy na Start-Powiat Biłgorajski” 

Zajęcia komputerowe, manualne oraz kijki Nordic Walking dla Seniorów „Seniorzy na Start- Powiat Biłgorajski” Szozdy Gmina Tereszpol 

Przygotowanie Wielkanocnych stroików Klub Seniora „Seniorzy na Start- Powiat Biłgorajski”  Szozdy Gmina Tereszpol 

Przedstawiamy wyroby oraz przepisy kulinarne Klubu Seniora „Seniorzy na Start-Powiat Biłgorajski” mieszczącego się w Szozdach Gmina Tereszpol. Wygląda i smakuję na prawdę pysznie 🙂 

Dziś mieliśmy zaszczyt gościć w naszych skromnych progach Klubu Seniora Pana Kazimierza Blicharza, który opowiadał o swojej młodości z czasów wojennych. Pięknie dziękujemy w imieniu Klubu. Dodatkowo po wykładzie skorzystaliśmy z poczęstunku w postaci kawy, herbaty i sałatki wg przepisu i wykonania Pani Marty członkini naszego klubu oraz wspólnie poćwiczyliśmy pod kierunkiem fizjoterapeuty i opiekuna Klubu Seniora „Seniorzy na Start- Powiat Biłgorajski”

Zajęcia komputerowe realizowane w ramach projektu a w przerwie bigos przyrządzony przez nasze Seniorki. 

Klub Seniora „Seniorzy na Start- Powiat Biłgorajski”

Terapia manualna przeplatana z Nordic Walking, ćwiczeniami pamięci oraz pieczeniem szarlotki.

Klub Seniora  „Seniorzy na Start- Powiat Biłgorajski” 

Roladki z karkówki z sosem chrzanowym i surówką z kapusty pekińskiej przygotowane  na zajęciach kulinarnych przez Seniorów pod kierunkiem Pani Iwony w ramach projektu „Seniorzy na Start- Powiat Biłgorajski”              Jak zawsze było smacznie i pozytywnie !!!

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na otwarcie Klubu Seniora  „Seniorzy na Start – Powiat Biłgorajski”,

                                                                                   które odbędzie się w dniu 25.01.2021 r. o godz. 9.00 

                                                                w DPS dla Kombatantów u. Generała Komorowskiego 20, 23-400 Biłgoraj      

 

 

                                                                                                              GRAFIK ZAJĘĆ KLUBU SENIORA

                                                                                              „SENIORZY NA START – POWIAT BIŁGORAJSKI”

 

                                                                                                                              STYCZEŃ 2022

                                               

DATA

GODZINA

 GRUPA

RODZAJ ZAJĘĆ

MIEJSCE

25.01.2021

09.00-12.00

I

Zajęcia manualne

KLUB SENIORA

26.01.2021

10.00-13.00

I

Zajęcia muzyko/filmoterapii

KLUB SENIORA

27.01.2021

11.00-16.00

I

Zajęcia komputerowe

KLUB SENIORA

28.01.2021

11.00-16.00

I

Zajęcia kulinarne

KLUB SENIORA

31.01.2021

09.00-12.00

I

Zajęcia artystyczne

KLUB SENIORA

  (terminy oraz godziny zajęć mogą ulec zmianie)

11.01.2022

Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne

Powiat Biłgorajski organizuje spotkanie rekrutacyjne do programu „Seniorzy na Start – Powiat Biłgorajski”. Odbędzie się ono 11 stycznia br., w budynku Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, ul. Kościuszki 94, w sali 109 ( piętro I) od godziny 11:00 do 12:00. W tych godzinach można przychodzić i dowiadywać się o projekcie. 

28.12.2021

Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne

Powiat Biłgorajski organizuje spotkanie rekrutacyjne do programu „Seniorzy na Start – Powiat Biłgorajski”. Odbędzie się ono 29 grudnia br., w budynku Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, ul. Kościuszki 94, w sali 109 ( piętro I) od godziny 15:30 do 16:00. W tych godzinach można przychodzić i dowiadywać się o projekcie. 

Grupę docelową w projekcie stanowią 44 osoby wykluczone lub zagrożone ubóstwem i wykluczeniem społecznym zamieszkałe na obszarze województwa lubelskiego, w powiecie biłgorajskim; 22 osoby w mieście Biłgoraj oraz 22 osoby w gminie Tereszpol, w tym 8 osób z niepełnosprawnościami. Do grupy docelowej zaliczyć możemy m. in. osoby starsze (powyżej 60 roku życia), osoby z niepełnosprawnościami (w tym z zaburzeniami psychicznymi), osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Warunki uczestnictwa:
• status osoby wykluczonej /zagrożonej wykluczeniem
• zamieszkiwanie na terenie Powiatu Biłgorajskiego – Miasto Biłgoraj i Gmina Tereszpol
• wiek powyżej 60 lat
• potrzeba wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Kluby seniora będą czynne 5 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie.
W ramach projektu uczestnicy zostaną objęci następującymi formami wsparcia (przynajmniej dwoma, do wyboru):
• zajęcia komputerowe
• zajęcia muzyko/filmoterapii
• zajęcia kulinarne
• zajęcia terapii manualnej
• zajęcia artystyczne
• wspólne wyjazdy celem budowania grup wsparcia miedzy senioralnych
• organizacja wyjść do kina
• imprezy okolicznościowe w Klubie Seniora

Dodatkowo: usługi asystenckie świadczone dla osób z niepełnosprawnościami w miejscu zamieszkania.

Odpowiedzi na pytania oraz pomoc przy wypełnianiu dokumentów, dostępna pod numerem telefonu 84 688-20-70

 

 

 

 

13.12.2021

Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne

Powiat Biłgorajski organizuje spotkanie rekrutacyjne do programu „Seniorzy na Start – Powiat Biłgorajski”. Odbędzie się ono 16 grudnia br., w budynku Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, ul. Kościuszki 94, w sali 109 ( piętro I) od godziny 15:30 do 16:00. W tych godzinach można przychodzić i dowiadywać się o projekcie. 

Grupę docelową w projekcie stanowią 44 osoby wykluczone lub zagrożone ubóstwem i wykluczeniem społecznym zamieszkałe na obszarze województwa lubelskiego, w powiecie biłgorajskim; 22 osoby w mieście Biłgoraj oraz 22 osoby w gminie Tereszpol, w tym 8 osób z niepełnosprawnościami. Do grupy docelowej zaliczyć możemy m. in. osoby starsze (powyżej 60 roku życia), osoby z niepełnosprawnościami (w tym z zaburzeniami psychicznymi), osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Warunki uczestnictwa:
• status osoby wykluczonej /zagrożonej wykluczeniem
• zamieszkiwanie na terenie Powiatu Biłgorajskiego – Miasto Biłgoraj i Gmina Tereszpol
• wiek powyżej 60 lat
• potrzeba wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Kluby seniora będą czynne 5 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie.
W ramach projektu uczestnicy zostaną objęci następującymi formami wsparcia (przynajmniej dwoma, do wyboru):
• zajęcia komputerowe
• zajęcia muzyko/filmoterapii
• zajęcia kulinarne
• zajęcia terapii manualnej
• zajęcia artystyczne
• wspólne wyjazdy celem budowania grup wsparcia miedzy senioralnych
• organizacja wyjść do kina
• imprezy okolicznościowe w Klubie Seniora

Dodatkowo: usługi asystenckie świadczone dla osób z niepełnosprawnościami w miejscu zamieszkania.

Odpowiedzi na pytania oraz pomoc przy wypełnianiu dokumentów, dostępna pod numerem telefonu 84 688-20-70

16.11.2021

Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne

Powiat Biłgorajski organizuje spotkanie rekrutacyjne do programu „Seniorzy na Start – Powiat Biłgorajski”. Odbędzie się ono 19 listopada br., w budynku Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, ul. Kościuszki 94, w sali 109 ( piętro I) od godziny 15:30 do 16:00. W tych godzinach można przychodzić i dowiadywać się o projekcie. 

Grupę docelową w projekcie stanowią 44 osoby wykluczone lub zagrożone ubóstwem i wykluczeniem społecznym zamieszkałe na obszarze województwa lubelskiego, w powiecie biłgorajskim; 22 osoby w mieście Biłgoraj oraz 22 osoby w gminie Tereszpol, w tym 8 osób z niepełnosprawnościami. Do grupy docelowej zaliczyć możemy m. in. osoby starsze (powyżej 60 roku życia), osoby z niepełnosprawnościami (w tym z zaburzeniami psychicznymi), osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Warunki uczestnictwa:
• status osoby wykluczonej /zagrożonej wykluczeniem
• zamieszkiwanie na terenie Powiatu Biłgorajskiego – Miasto Biłgoraj i Gmina Tereszpol
• wiek powyżej 60 lat
• potrzeba wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Kluby seniora będą czynne 5 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie.
W ramach projektu uczestnicy zostaną objęci następującymi formami wsparcia (przynajmniej dwoma, do wyboru):
• zajęcia komputerowe
• zajęcia muzyko/filmoterapii
• zajęcia kulinarne
• zajęcia terapii manualnej
• zajęcia artystyczne
• wspólne wyjazdy celem budowania grup wsparcia miedzy senioralnych
• organizacja wyjść do kina
• imprezy okolicznościowe w Klubie Seniora

Dodatkowo: usługi asystenckie świadczone dla osób z niepełnosprawnościami w miejscu zamieszkania.

Odpowiedzi na pytania oraz pomoc przy wypełnianiu dokumentów, dostępna pod numerem telefonu 84 688-20-70

2.11.2021

Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne

Powiat Biłgorajski organizuje spotkanie rekrutacyjne do programu „Seniorzy na Start – Powiat Biłgorajski”. Odbędzie się ono 4 listopada br., w budynku Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, ul. Kościuszki 94, w sali 109 ( piętro I) od godziny 8:00 do 10:00. W tych godzinach można przychodzić i dowiadywać się o projekcie. 

Grupę docelową w projekcie stanowią 44 osoby wykluczone lub zagrożone ubóstwem i wykluczeniem społecznym zamieszkałe na obszarze województwa lubelskiego, w powiecie biłgorajskim; 22 osoby w mieście Biłgoraj oraz 22 osoby w gminie Tereszpol, w tym 8 osób z niepełnosprawnościami. Do grupy docelowej zaliczyć możemy m. in. osoby starsze (powyżej 60 roku życia), osoby z niepełnosprawnościami (w tym z zaburzeniami psychicznymi), osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Warunki uczestnictwa:
• status osoby wykluczonej /zagrożonej wykluczeniem
• zamieszkiwanie na terenie Powiatu Biłgorajskiego – Miasto Biłgoraj i Gmina Tereszpol
• wiek powyżej 60 lat
• potrzeba wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Kluby seniora będą czynne 5 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie.
W ramach projektu uczestnicy zostaną objęci następującymi formami wsparcia (przynajmniej dwoma, do wyboru):
• zajęcia komputerowe
• zajęcia muzyko/filmoterapii
• zajęcia kulinarne
• zajęcia terapii manualnej
• zajęcia artystyczne
• wspólne wyjazdy celem budowania grup wsparcia miedzy senioralnych
• organizacja wyjść do kina
• imprezy okolicznościowe w Klubie Seniora

Dodatkowo: usługi asystenckie świadczone dla osób z niepełnosprawnościami w miejscu zamieszkania.

Odpowiedzi na pytania oraz pomoc przy wypełnianiu dokumentów, dostępna pod numerem telefonu 84 688-20-70

10.08.2021

Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne

Powiat Biłgorajski organizuje spotkanie rekrutacyjne do programu „Seniorzy na Start – Powiat Biłgorajski”. Odbędzie się ono 11 sierpnia br., w budynku Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, ul. Kościuszki 94, w sali 104 (sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, piętro I) od godziny 9:00 do 11:00. W tych godzinach można przychodzić i dowiadywać się o projekcie. 

Grupę docelową w projekcie stanowią 44 osoby wykluczone lub zagrożone ubóstwem i wykluczeniem społecznym zamieszkałe na obszarze województwa lubelskiego, w powiecie biłgorajskim; 22 osoby w mieście Biłgoraj oraz 22 osoby w gminie Tereszpol, w tym 8 osób z niepełnosprawnościami. Do grupy docelowej zaliczyć możemy m. in. osoby starsze (powyżej 60 roku życia), osoby z niepełnosprawnościami (w tym z zaburzeniami psychicznymi), osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Warunki uczestnictwa:
• status osoby wykluczonej /zagrożonej wykluczeniem
• zamieszkiwanie na terenie Powiatu Biłgorajskiego – Miasto Biłgoraj i Gmina Tereszpol
• wiek powyżej 60 lat
• potrzeba wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Kluby seniora będą czynne 5 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie.
W ramach projektu uczestnicy zostaną objęci następującymi formami wsparcia (przynajmniej dwoma, do wyboru):
• zajęcia komputerowe
• zajęcia muzyko/filmoterapii
• zajęcia kulinarne
• zajęcia terapii manualnej
• zajęcia artystyczne
• wspólne wyjazdy celem budowania grup wsparcia miedzy senioralnych
• organizacja wyjść do kina
• imprezy okolicznościowe w Klubie Seniora

Dodatkowo: usługi asystenckie świadczone dla osób z niepełnosprawnościami w miejscu zamieszkania.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.